🌊 Soła: 316 cm NORM ➡️ stab.

System punktów · oswiecimskie.pl

Komentuj artykuły

+2 pkt za komentarz

Zgłaszaj zdarzenia

+5 pkt za zgłoszenie

Oceniaj treści

+1 pkt za ocenę

Wymieniaj nagrody

Bilety, zniżki i vouchery!

Oświęcim Online Oświęcim Online oswiecimonline.pl
(6)

Strażacy z Oświęcimia podsumowali rok 2024. Blisko 3 tysiące interwencji

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu podsumowano działalność za rok 2024. Strażacy odnotowali rekordową liczbę 2943 interwencji, co jest najwyższym wynikiem w historii oświęcimskiej komendy. Foto: RafLor / powiat oświęcimski Podczas spotkania bryg. Ryszard Dudek, komendant powiatowy PSP, omówił najważniejsze akcje, w których brali udział strażacy. Wśród nich znalazły się duże pożary na terenie zakładów Synthos i firmy Aksam, a także działania podczas intensywnych opadów deszczu we wrześniu 2024 roku, które doprowadziły do lokalnych podtopień. Jak wyglądały interwencje w 2024 roku? Z 2943 zdarzeń: 274 to pożary (9,34%) 2493 to miejscowe zagrożenia (84,97%) 167 to fałszywe alarmy (5,69%) Najwięcej interwencji dotyczyło miejscowych zagrożeń, takich jak wypadki drogowe, powalone drzewa czy podtopienia. To pokazuje rosnącą skalę zagrożeń niezwiązanych bezpośrednio z ogniem. Najbardziej aktywne gminy W 2024 roku najwięcej strażaków brało udział w działaniach ratowniczych na terenie gminy Kęty (287 osób), gminy Oświęcim (264) i gminy Brzeszcze (190). To te rejony wymagały najczęstszych interwencji i wsparcia. Wnioski na przyszłość Rekordowa liczba interwencji pokazuje, że strażacy z Oświęcimia mierzą się z coraz większymi wyzwaniami. Rosnąca liczba miejscowych zagrożeń, takich jak powodzie i wichury, wymaga nie tylko większego zaangażowania służb, ale też dalszych inwestycji w sprzęt i szkolenia. Komendant Dudek podziękował samorządom za dotychczasowe wsparcie i podkreślił, jak ważna jest dalsza współpraca. Foto: RafLor / powiat oświęcimski Foto: RafLor / powiat oświęcimski Foto: RafLor / powiat oświęcimski Foto: RafLor / powiat oświęcimski Facebook Twitter Pinterest Print Email

Strażacy z Oświęcimia podsumowali rok 2024. Blisko 3 tysiące interwencji
Strażacy z Oświęcimia podsumowali rok 2024. Blisko 3 tysiące interwencji

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu podsumowano działalność za rok 2024. Strażacy odnotowali rekordową liczbę 2943 interwencji, co jest najwyższym wynikiem w historii oświęcimskiej komendy.

Podczas spotkania bryg. Ryszard Dudek, komendant powiatowy PSP, omówił najważniejsze akcje, w których brali udział strażacy. Wśród nich znalazły się duże pożary na terenie zakładów Synthos i firmy Aksam, a także działania podczas intensywnych opadów deszczu we wrześniu 2024 roku, które doprowadziły do lokalnych podtopień.

Jak wyglądały interwencje w 2024 roku?

Z 2943 zdarzeń:

  • 274 to pożary (9,34%)
  • 2493 to miejscowe zagrożenia (84,97%)
  • 167 to fałszywe alarmy (5,69%)

Najwięcej interwencji dotyczyło miejscowych zagrożeń, takich jak wypadki drogowe, powalone drzewa czy podtopienia. To pokazuje rosnącą skalę zagrożeń niezwiązanych bezpośrednio z ogniem.

Najbardziej aktywne gminy

W 2024 roku najwięcej strażaków brało udział w działaniach ratowniczych na terenie gminy Kęty (287 osób), gminy Oświęcim (264) i gminy Brzeszcze (190). To te rejony wymagały najczęstszych interwencji i wsparcia.

Wnioski na przyszłość

Rekordowa liczba interwencji pokazuje, że strażacy z Oświęcimia mierzą się z coraz większymi wyzwaniami. Rosnąca liczba miejscowych zagrożeń, takich jak powodzie i wichury, wymaga nie tylko większego zaangażowania służb, ale też dalszych inwestycji w sprzęt i szkolenia. Komendant Dudek podziękował samorządom za dotychczasowe wsparcie i podkreślił, jak ważna jest dalsza współpraca.

Oceń artykuł

3.7/5 (6 ocen)

Komentarze

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz do tego artykułu.

Udostępnij artykuł

📧 Subskrybuj nasz newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualności z Oświęcimia prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

📊 Statystyki Portalu

211
Odwiedziny dzisiaj
2,996
Artykułów
4.4/5
Średnia ocena
9
Źródeł

📈 Trend odwiedzin (7 dni)

Fri
Sat
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Średnio 179 odwiedzin/dzień

Aplikacja Oświęcimskie

Lokalny portal w Twojej kieszeni

Pobierz na iOS