Poezja w blasku gwiazd: Dorota Segda i Jacek Romanowski w Oświęcimiu
Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu po raz kolejny stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia literackiego. 1 grudnia o godzinie 16:30 odbędzie się tam 92. Krakowski Salon Poezji, którego motywem przewodnim będzie „Bal”. Podczas spotkania aktorzy Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie – Dorota Segda i Jacek Romanowski – zaprezentują fragmenty dwóch wybitnych poematów: „Bal u Salomona” autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz „Bal w operze” Juliana Tuwima. Wydarzenie wzbogaci oprawa muzyczna w wykonaniu Piotra Kudełki, grającego na gitarze. Krakowski Salon Poezji w Oświęcimiu to jedno z cyklicznych wydarzeń promujących poezję i literaturę w regionie. Organizatorzy podkreślają, że każda edycja przyciąga liczną publiczność, ceniącą kameralną atmosferę i wysoki poziom artystyczny spotkań. Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży od lat organizuje wydarzenia kulturalne, które łączą tradycję literacką z współczesnymi interpretacjami. Salon Poezji cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców regionu, ale również wśród gości z innych części kraju. Facebook Twitter Pinterest Print Email
Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu po raz kolejny stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia literackiego. 1 grudnia o godzinie 16:30 odbędzie się tam 92. Krakowski Salon Poezji, którego motywem przewodnim będzie „Bal”.
Podczas spotkania aktorzy Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie – Dorota Segda i Jacek Romanowski – zaprezentują fragmenty dwóch wybitnych poematów: „Bal u Salomona” autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz „Bal w operze” Juliana Tuwima. Wydarzenie wzbogaci oprawa muzyczna w wykonaniu Piotra Kudełki, grającego na gitarze.
Krakowski Salon Poezji w Oświęcimiu to jedno z cyklicznych wydarzeń promujących poezję i literaturę w regionie. Organizatorzy podkreślają, że każda edycja przyciąga liczną publiczność, ceniącą kameralną atmosferę i wysoki poziom artystyczny spotkań.
Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży od lat organizuje wydarzenia kulturalne, które łączą tradycję literacką z współczesnymi interpretacjami. Salon Poezji cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców regionu, ale również wśród gości z innych części kraju.
Oceń artykuł
Komentarze
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz do tego artykułu.
Fakty Oświęcim
Oświęcim Online
Powiat Oświęcim
Info Brzeszcze
UG Oświęcim
Policja Oświęcim
UM Oświęcim
Kęty
Oświęcim 112
Zator
Gmina Osiek
Oswiecimskie.pl