🌊 Soła: 349 cm NORM ➡️ stab.

System punktów · oswiecimskie.pl

Komentuj artykuły

+2 pkt za komentarz

Zgłaszaj zdarzenia

+5 pkt za zgłoszenie

Oceniaj treści

+1 pkt za ocenę

Wymieniaj nagrody

Bilety, zniżki i vouchery!

Oświęcim Online Oświęcim Online oswiecimonline.pl
(4)

OŚWIĘCIM. Na dworcu kolejowym pojawią się elektroniczne wyświetlacze i zegary

elektroniczne wyświetlacze Zarządca infrastruktury kolejowej sukcesywnie rozszerza zakres bieżącej informacji pasażerskiej dla podróżnych. Coraz więcej stacji i przystanków wyposażanych jest w nowocześniejsze urządzenia, zapewniające lepszy poziom obsługi podróżnych, m.in. na trasie Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice. W przyszłym roku, podróżujący pociągiem z Trzebini do Oświęcimia i Czechowic-Dziedzic skorzystają z dodatkowych ułatwień na peronach. Przewidziano montaż systemu do emisji dźwiękowych komunikatów. Zainstalowane zostaną także zegary. Na stacji Oświęcim będą również wyświetlacze, zawierające wizualne informacje o najbliższych pociągach. Bezpieczeństwo na kolejowej trasie zwiększy monitoring, m.in. w Chrzanowie, Libiążu, Oświęcimiu, w Brzeszczach. Kontrakt za ponad 14 mln zł na projekt, dostawę i instalację systemu informacji pasażerskiej oraz monitoringu zrealizuje Firma Sprint S.A. Zgodnie z umową zakończenie prac przewidziano w pierwszym kwartale 2025 r. Spółka PLK SA konsekwentnie podnosi standard podróżowania koleją. Kolejne zadanie inwestycyjne na zmodernizowanej linii nr 93 Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice zwiększy poziom obsługi pasażerów. Lepszy komfort na tej trasie zapewniają już przebudowane stacje i przystanki. Nowe obiekty wyposażone są w nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne i oznakowanie. System ścieżek naprowadzających, a także zamontowane windy w Chrzanowie i Oświęcimiu ułatwia komunikację osobom o ograniczonych możliwościach poruszania. Dzięki inwestycjom i nowym rozwiązaniom komunikacyjnym kolej zmienia się dla podróżnych i zachęca do korzystania z pociągu jako ekologicznego środka transportu. Zadanie inwestycyjne na projekt, dostawę i instalację systemu informacji pasażerskiej oraz monitoringu zaplanowano w ramach projektu pn.: „Prace na linii kolejowej nr 93 na odcinku Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice”. Źródło: PKP PLK Facebook Twitter Pinterest Print Email

OŚWIĘCIM. Na dworcu kolejowym pojawią się elektroniczne wyświetlacze i zegary
OŚWIĘCIM. Na dworcu kolejowym pojawią się elektroniczne wyświetlacze i zegary

Zarządca infrastruktury kolejowej sukcesywnie rozszerza zakres bieżącej informacji pasażerskiej dla podróżnych. Coraz więcej stacji i przystanków wyposażanych jest w nowocześniejsze urządzenia, zapewniające lepszy poziom obsługi podróżnych, m.in. na trasie Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice.

W przyszłym roku, podróżujący pociągiem z Trzebini do Oświęcimia i Czechowic-Dziedzic skorzystają z dodatkowych ułatwień na peronach. Przewidziano montaż systemu do emisji dźwiękowych komunikatów. Zainstalowane zostaną także zegary. Na stacji Oświęcim będą również wyświetlacze, zawierające wizualne informacje o najbliższych pociągach. Bezpieczeństwo na kolejowej trasie zwiększy monitoring, m.in. w Chrzanowie, Libiążu, Oświęcimiu, w Brzeszczach.

Kontrakt za ponad 14 mln zł na projekt, dostawę i instalację systemu informacji pasażerskiej oraz monitoringu zrealizuje Firma Sprint S.A. Zgodnie z umową zakończenie prac przewidziano w pierwszym kwartale 2025 r.

Spółka PLK SA konsekwentnie podnosi standard podróżowania koleją. Kolejne zadanie inwestycyjne na zmodernizowanej linii nr 93 Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice zwiększy poziom obsługi pasażerów. Lepszy komfort na tej trasie zapewniają już przebudowane stacje i przystanki. Nowe obiekty wyposażone są w nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne i oznakowanie. System ścieżek naprowadzających, a także zamontowane windy w Chrzanowie i Oświęcimiu ułatwia komunikację osobom o ograniczonych możliwościach poruszania.

Dzięki inwestycjom i nowym rozwiązaniom komunikacyjnym kolej zmienia się dla podróżnych i zachęca do korzystania z pociągu jako ekologicznego środka transportu.

Zadanie inwestycyjne na projekt, dostawę i instalację systemu informacji pasażerskiej oraz monitoringu zaplanowano w ramach projektu pn.: „Prace na linii kolejowej nr 93 na odcinku Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice”.

Źródło: PKP PLK

Oceń artykuł

3.3/5 (4 ocen)

Komentarze

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz do tego artykułu.

Udostępnij artykuł

📧 Subskrybuj nasz newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualności z Oświęcimia prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

📊 Statystyki Portalu

280
Odwiedziny dzisiaj
2,700
Artykułów
4.5/5
Średnia ocena
12
Źródeł

📈 Trend odwiedzin (7 dni)

Sat
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Średnio 165 odwiedzin/dzień

Aplikacja Oświęcimskie

Lokalny portal w Twojej kieszeni

Pobierz na iOS