🌊 Soła: 344 cm NORM ↗️ 1.0 cm

System punktów · oswiecimskie.pl

Komentuj artykuły

+2 pkt za komentarz

Zgłaszaj zdarzenia

+5 pkt za zgłoszenie

Oceniaj treści

+1 pkt za ocenę

Wymieniaj nagrody

Bilety, zniżki i vouchery!

Oświęcim Online Oświęcim Online oswiecimonline.pl
(9)

HARMĘŻE. Śledztwo umorzone, przyczyną tragedii była nadmierna prędkość

W poniedziałek 29 stycznia Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu poinformowała o umorzeniu śledztwa w sprawie wypadku samochodu Renault Magane, w którym zginęło trzech młodych mężczyzn w ubiegły roku w Harmężach. Do tragedii doszło w nocy z 11 na 12 sierpnia około godziny 3.30 w miejscowości Harmęże na ulicy Borowskiego. Jak wstępnie ustalono, kierowca samochodu marki Renault Megane na łuku drogi z nieznanych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem, po czym wypadł z jezdni i uderzył w przydrożny słup energetyczny. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący oraz dwóch pasażerów. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że byli to trzej mieszkańcy powiatu pszczyńskiego: kierujący 21-latek oraz dwaj pasażerowie w wieku 17 i 23 lat. Wszyscy byli mieszkańcami Woli. „Umorzenie nastąpiło w poniedziałek. Podstawą było to, że sprawca zmarł wskutek wypadku; zginął kierujący oraz obaj pasażerowie”. Przekazał Polskiej Agencji Prasowej zastępca prokuratora rejonowego Mariusz Słomka.   Facebook Twitter Pinterest Print Email

HARMĘŻE. Śledztwo umorzone, przyczyną tragedii była nadmierna prędkość
HARMĘŻE. Śledztwo umorzone, przyczyną tragedii była nadmierna prędkość

W poniedziałek 29 stycznia Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu poinformowała o umorzeniu śledztwa w sprawie wypadku samochodu Renault Magane, w którym zginęło trzech młodych mężczyzn w ubiegły roku w Harmężach.

Do tragedii doszło w nocy z 11 na 12 sierpnia około godziny 3.30 w miejscowości Harmęże na ulicy Borowskiego. Jak wstępnie ustalono, kierowca samochodu marki Renault Megane na łuku drogi z nieznanych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem, po czym wypadł z jezdni i uderzył w przydrożny słup energetyczny.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący oraz dwóch pasażerów. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że byli to trzej mieszkańcy powiatu pszczyńskiego: kierujący 21-latek oraz dwaj pasażerowie w wieku 17 i 23 lat. Wszyscy byli mieszkańcami Woli.

„Umorzenie nastąpiło w poniedziałek. Podstawą było to, że sprawca zmarł wskutek wypadku; zginął kierujący oraz obaj pasażerowie”. Przekazał Polskiej Agencji Prasowej zastępca prokuratora rejonowego Mariusz Słomka.

 

Oceń artykuł

2.4/5 (9 ocen)

Komentarze

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz do tego artykułu.

Udostępnij artykuł

📧 Subskrybuj nasz newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualności z Oświęcimia prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

📊 Statystyki Portalu

214
Odwiedziny dzisiaj
2,738
Artykułów
4.7/5
Średnia ocena
9
Źródeł

📈 Trend odwiedzin (7 dni)

Sat
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Średnio 141 odwiedzin/dzień

Aplikacja Oświęcimskie

Lokalny portal w Twojej kieszeni

Pobierz na iOS