🌊 Soła: 260 cm NORM ➡️ stab.

System punktów · oswiecimskie.pl

Komentuj artykuły

+2 pkt za komentarz

Zgłaszaj zdarzenia

+5 pkt za zgłoszenie

Oceniaj treści

+1 pkt za ocenę

Wymieniaj nagrody

Bilety, zniżki i vouchery!

(7)

OŚWIĘCIM. Czy prezydent Janusz Chwierut ma szansę na reelekcję? Analiza

Portal Lokalnapolityka.pl przeprowadził analizę, na podstawie której zostały stworzone “punkty zmiany”. Pozwalają one oszacować, w której gminie są największe szanse na zmianę obecnego włodarza. Scoring prezydentów i burmistrzów miast to narzędzie, które pozwala na oszacowanie w oparciu o dane statystyczne, jakie są szanse że w danym mieście dojdzie do zmiany na stanowisku włodarza. W celu opracowania scoringu zostały wykorzystane dane z wyborów samorządowych, które odbyły się po 2002 r. (kiedy wprowadzono bezpośrednie wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów). Włodarzom spełniającym określone kryteria przyznawane są “Punkty Zmiany”. Im więcej punktów ma przyznanych dany prezydent lub burmistrz, tym większe prawdopodobieństwo, że w najbliższych wyborach na jego miejsce zostanie wybrany ktoś inny. Włodarze sprawujący swój urząd co najmniej 2 kadencje mogą otrzymać maksymalnie 100 “Punktów Zmiany”. Tym prezydentom i burmistrzom punkty są przyznawane według następujących kryteriów: Włodarze sprawujący swój urząd pierwszą kadencję mogą otrzymać maksymalnie 70 “Punktów Zmiany”. Jest to związane z efektem świeżości, który posiadają debiutujący włodarze. Tym prezydentom i burmistrzom punkty są przyznawane według następujących kryteriów: Czytaj więcej: Stan województw (raport) – śląskie i małopolskie – 7.2023 Źródło: Lokalnapolityka.pl Facebook Twitter Pinterest Print Email

OŚWIĘCIM. Czy prezydent Janusz Chwierut ma szansę na reelekcję? Analiza
OŚWIĘCIM. Czy prezydent Janusz Chwierut ma szansę na reelekcję? Analiza

Portal Lokalnapolityka.pl przeprowadził analizę, na podstawie której zostały stworzone “punkty zmiany”. Pozwalają one oszacować, w której gminie są największe szanse na zmianę obecnego włodarza.

Scoring prezydentów i burmistrzów miast to narzędzie, które pozwala na oszacowanie w oparciu o dane statystyczne, jakie są szanse że w danym mieście dojdzie do zmiany na stanowisku włodarza. W celu opracowania scoringu zostały wykorzystane dane z wyborów samorządowych, które odbyły się po 2002 r. (kiedy wprowadzono bezpośrednie wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów). Włodarzom spełniającym określone kryteria przyznawane są “Punkty Zmiany”. Im więcej punktów ma przyznanych dany prezydent lub burmistrz, tym większe prawdopodobieństwo, że w najbliższych wyborach na jego miejsce zostanie wybrany ktoś inny.

Włodarze sprawujący swój urząd co najmniej 2 kadencje mogą otrzymać maksymalnie 100 “Punktów Zmiany”. Tym prezydentom i burmistrzom punkty są przyznawane według następujących kryteriów:

Włodarze sprawujący swój urząd pierwszą kadencję mogą otrzymać maksymalnie 70 “Punktów Zmiany”. Jest to związane z efektem świeżości, który posiadają debiutujący włodarze. Tym prezydentom i burmistrzom punkty są przyznawane według następujących kryteriów:

Czytaj więcej: Stan województw (raport) – śląskie i małopolskie – 7.2023

Źródło: Lokalnapolityka.pl

Oceń artykuł

3.6/5 (7 ocen)

Komentarze

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz do tego artykułu.

Udostępnij artykuł

📧 Subskrybuj nasz newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualności z Oświęcimia prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

📊 Statystyki Portalu

189
Odwiedziny dzisiaj
3,276
Artykułów
4.8/5
Średnia ocena
8
Źródeł

📈 Trend odwiedzin (7 dni)

Fri
Sat
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Średnio 155 odwiedzin/dzień