POWIAT. Gazprom to broń Rosji, równie groźna jak rakiety i bomby
Beata Szydło – Podstawowym błędem Europy było traktowanie Gazpromu jako równorzędnego partnera biznesowego, z którym można robić interesy jak z każdą inną firmą. Tymczasem ten koncern to broń Rosji, równie groźna jak rakiety i bomby spadające na Ukrainę – powiedziała była premier i europoseł PiS Beata Szydło podczas debaty w Parlamencie Europejskim. – Należy rozpocząć debatę nad zmianą europejskiej polityki energetycznej. Przedłożenie interesów biznesowych nad bezpieczeństwo doprowadziło nas do bardzo trudnej sytuacji. Rosja przygotowywała się do wojny od dawna. Jednym z kluczowych elementów planu Putina było wciągnięcie Europy w sieć interesów i uzależnienie jej od surowców z Rosji. Niestety, wiele państw konsekwentnie umożliwiało Rosjanom realizację tych planów – podkreśliła była premier. – To jest nasza wojna o bezpieczeństwo Europy. Musimy mieć świadomość, że Ukraińcy bronią bezpieczeństwa wszystkich Europejczyków. Mam nadzieję, że nie będzie chęci poluzowania sankcji lub odejścia od nich – zaznaczyła Beata Szydło. red. Facebook Twitter Pinterest Print Email
– Podstawowym błędem Europy było traktowanie Gazpromu jako równorzędnego partnera biznesowego, z którym można robić interesy jak z każdą inną firmą. Tymczasem ten koncern to broń Rosji, równie groźna jak rakiety i bomby spadające na Ukrainę – powiedziała była premier i europoseł PiS Beata Szydło podczas debaty w Parlamencie Europejskim.
– Należy rozpocząć debatę nad zmianą europejskiej polityki energetycznej. Przedłożenie interesów biznesowych nad bezpieczeństwo doprowadziło nas do bardzo trudnej sytuacji. Rosja przygotowywała się do wojny od dawna. Jednym z kluczowych elementów planu Putina było wciągnięcie Europy w sieć interesów i uzależnienie jej od surowców z Rosji. Niestety, wiele państw konsekwentnie umożliwiało Rosjanom realizację tych planów – podkreśliła była premier.
– To jest nasza wojna o bezpieczeństwo Europy. Musimy mieć świadomość, że Ukraińcy bronią bezpieczeństwa wszystkich Europejczyków. Mam nadzieję, że nie będzie chęci poluzowania sankcji lub odejścia od nich – zaznaczyła Beata Szydło.
red.
Oceń artykuł
Komentarze
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz do tego artykułu.