🌊 Soła: 259 cm NORM ➡️ stab.

System punktów · oswiecimskie.pl

Komentuj artykuły

+2 pkt za komentarz

Zgłaszaj zdarzenia

+5 pkt za zgłoszenie

Oceniaj treści

+1 pkt za ocenę

Wymieniaj nagrody

Bilety, zniżki i vouchery!

Fakty Oświęcim Fakty Oświęcim

W Oświęcimiu działa siedem miejskich poidełek. Są też kurtyny - FILM, FOTO

Upał nie odpuszcza, a według prognoz w najbliższych dniach może być jeszcze cieplej. W takich warunkach regularne picie wody ma ogromne znaczenie dla…Zobacz więcej

W Oświęcimiu działa siedem miejskich poidełek. Są też kurtyny - FILM, FOTO
W Oświęcimiu działa siedem miejskich poidełek. Są też kurtyny - FILM, FOTO
Upał nie odpuszcza, a według prognoz w najbliższych dniach może być jeszcze cieplej. W takich warunkach regularne picie wody ma ogromne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia. Dlatego podpowiadamy, gdzie w Oświęcimiu można skorzystać z miejskich poidełek. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu zamontowało pięć nowych urządzeń. Razem z wcześniej działającymi mieszkańcy i turyści mają do dyspozycji siedem poidełek z wodą z kranu. Z poidełek można korzystać przy ul. Bałandy, obok placu zabaw, przy ul. Kamieniec, obok schroniska dla zwierząt, przy ul. Zagrodowej, przy boisku i placu zabaw, w Parku Pokoju, w pobliżu placu zabaw, przy ul. Nojego, obok Biblioteki, na Rynku Głównym oraz w Parku Zasole. Dwa urządzenia, przy schronisku oraz przy Bibliotece, mają także miski dla zwierząt. Dzięki temu podczas spaceru można napoić również psa. Nowe poidełka powstały w ramach programu „Woda do spożycia”, współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027. PWiK Oświęcim podkreśla, że urządzenia mają nie tylko ułatwiać dostęp do wody w przestrzeni publicznej. To także element edukacji ekologicznej i promocji picia kranówki. Korzystając z poidełka, można napełnić własny bidon lub butelkę. To wygodne rozwiązanie w czasie upałów, ale też sposób na ograniczenie zużycia jednorazowych opakowań plastikowych. W czasie wysokich temperatur warto pić wodę regularnie, nawet zanim pojawi się pragnienie. Szczególnie trzeba pamiętać o dzieciach, seniorach, osobach chorujących przewlekle oraz zwierzętach. Podczas spacerów, zakupów, zabawy na placu zabaw czy odpoczynku w parku warto mieć przy sobie butelkę lub bidon i uzupełniać wodę w miejskich poidełkach. Mieszkańcy mogą także korzystać z kurtyn wodnych, które działają przez cały okres letni. Kurtyny wodne znajdują się na Placu Pokoju, obok Oświęcimskiego Centrum Kultury, w Parku Zasole oraz na Rynku Głównym. W czasie upałów warto pamiętać o regularnym piciu wody, unikaniu pełnego słońca w najgorętszych godzinach i schładzaniu organizmu. Dotyczy to szczególnie dzieci, seniorów, osób chorujących przewlekle oraz zwierząt.

Oceń artykuł

0.0/5

Komentarze

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz do tego artykułu.

Udostępnij artykuł

📧 Subskrybuj nasz newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualności z Oświęcimia prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

📊 Statystyki Portalu

171
Odwiedziny dzisiaj
3,001
Artykułów
4.7/5
Średnia ocena
8
Źródeł

📈 Trend odwiedzin (7 dni)

Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Średnio 182 odwiedzin/dzień