🌊 Soła: 259 cm NORM ➡️ stab.

System punktów · oswiecimskie.pl

Komentuj artykuły

+2 pkt za komentarz

Zgłaszaj zdarzenia

+5 pkt za zgłoszenie

Oceniaj treści

+1 pkt za ocenę

Wymieniaj nagrody

Bilety, zniżki i vouchery!

Oświęcim 112 Oświęcim 112

„Bezpieczne Wakacje”. Promowali bezpieczeństwo w drodze na letni wypoczynek

Policjanci z oświęcimskiej drogówki wspólnie z uczniami technikum logistycznego o profilu Ratownictwo Medyczne z Powiatowego… The post „Bezpieczne Wakacje”. Promowali bezpieczeństwo w drodze na letni wypoczynek appeared first on Oświęcim112.pl.

„Bezpieczne Wakacje”. Promowali bezpieczeństwo w drodze na letni wypoczynek
„Bezpieczne Wakacje”. Promowali bezpieczeństwo w drodze na letni wypoczynek
Policjanci z oświęcimskiej drogówki wspólnie z uczniami technikum logistycznego o profilu Ratownictwo Medyczne z Powiatowego Zespołu Numer 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej Grupy Zamiejscowej w Oświęcimiu Placówki Straży Granicznej w Krakowie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, przeprowadzili wspólną akcję promującą bezpieczeństwo podczas wakacyjnych wyjazdów. Akcję przeprowadzono w środę (24.06.2026) na terenie gminy Brzeszcze. Policjanci z oświęcimskiej drogówki, prowadząc kontrolę drogową proponowali możliwość wzięcia udziału w lekcji z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Gdy kierowca wyraził zgodę do akcji wkraczali uczniowie. Przekazywali cenne wskazówki z zakresu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, jak postępować w sytuacji omdlenia, jak ocenić stan zdrowia, jak prawidłowo udrożnić drogi oddechowe i ułożyć osobę w pozycji bezpiecznej, a także jak prawidłowo wykonać RKO. Zadaniem funkcjonariuszy Straży Granicznej była kontrola legalności pobytu obcokrajowców w Polsce.  Podczas akcji policjanci przerwali jazdę kierującemu samochodem, który popełnił dwa wykroczenia drogowe: przekroczył prędkość o 21 km/h, a także nie posiadał uprawnień do kierowania. Do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu zostanie skierowany wniosek o jego ukaranie. Uczniowie, nauczyciel PZ nr 6 w Brzeszczach oraz funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej, życząc udanych i bezpiecznych wakacji, apelują: wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo na drodze poprzez przestrzeganie przepisów, zachowanie uwagi i koncentracji, a także rozsądek i kulturę wobec innych. The post „Bezpieczne Wakacje”. Promowali bezpieczeństwo w drodze na letni wypoczynek appeared first on Oświęcim112.pl.
Źródło: Oświęcim 112 Oświęcim 112

Oceń artykuł

0.0/5

Komentarze

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz do tego artykułu.

Udostępnij artykuł

📧 Subskrybuj nasz newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualności z Oświęcimia prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

📊 Statystyki Portalu

188
Odwiedziny dzisiaj
3,137
Artykułów
4.3/5
Średnia ocena
8
Źródeł

📈 Trend odwiedzin (7 dni)

Sat
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Średnio 161 odwiedzin/dzień