🌊 Soła: 259 cm NORM ➡️ stab.

System punktów · oswiecimskie.pl

Komentuj artykuły

+2 pkt za komentarz

Zgłaszaj zdarzenia

+5 pkt za zgłoszenie

Oceniaj treści

+1 pkt za ocenę

Wymieniaj nagrody

Bilety, zniżki i vouchery!

Fakty Oświęcim Fakty Oświęcim

Biało-niebieski powrót do przeszłości - FILM, FOTO

To prawdziwie maniakalny hokejowy pasjonat. Facet dla którego Unia i jej historia jest jak opium. W czwartek w godzinach popołudniowych w Muzeum…Zobacz więcej

Biało-niebieski powrót do przeszłości - FILM, FOTO
Biało-niebieski powrót do przeszłości - FILM, FOTO
To prawdziwie maniakalny hokejowy pasjonat. Facet dla którego Unia i jej historia jest jak opium. W czwartek w godzinach popołudniowych w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej odbył się wernisaż wystawy pod nazwą „Historia Oświęcimskiego Hokeja”.  Wiadomo czym dla mieszkańców miasta nad Sołą jest Unia i hokej. Dobitnie potwierdzała to imponująca frekwencja podczas czwartkowej wystawy, gdzie oglądaliśmy prywatne muzeum Maćka Kosnowskiego. Przy okazji wernisażu, Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej odwiedziło wielu znakomitych gości z byłymi gwiazdami oświęcimskiego hokeja na czele. W wernisażu uczestniczyli doskonale znani z czasów prawdziwej hegemonii Unii w krajowym hokeju zawodnicy (m.in. Waldemar Klisiak, Sławomir Wieloch, Zygmunt Osoba, Tomasz Piątek, Kazimierz Jarnot, Paweł Kuszaj). Można było zobaczyć unikatowe bilety, programy meczowe z turniejów z udziałem Unii w europejskich pucharach, plakaty, zdjęcia z 80-letniej historii klubu. Były okazjonalne krążki, kije hokejowe, bluzy i trofea wywalczone przez biało-niebieskich. W zbiorach Macieja Kosnowskiego są też istne perełki. „Białym krukiem” jest m.in. pierwsza strona kontraktu zawartego z białoruskim trenerem Stanisławem Małkowem, który w 1992 roku poprowadził drużynę do pierwszego tytułu mistrza kraju. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów tej najpiękniejszej ze wszystkich dyscyplin sportu. „Ta wystawa to podróż do przeszłości śladem biało-niebieskiego krążka - mówi Maciej Kosnowski. - Jest ukoronowaniem 80-letniej historii w której było mnóstwo niezapomnianych wydarzeń, meczy, turniejów. To dla mnie wyjątkowo emocjonalna podróż przez te wszystkie minione lata w których nie brakowało łez po porażkach, ale też szczęścia w chwilach triumfów. A tych ostatnich było zdecydowanie więcej. Zadbała o to najlepsza drużyna świata, którą przez dziesięciolecia tworzyło mnóstwo wspaniałych hokeistów. Nieocenioną rolę w tej historii odegrali też zawsze wierni kibice” - podkreśla autor hokejowego wernisażu Maciej Kosnowski. Wystawę poświęconą hokejowej sekcji Unii Oświęcim można zwiedzać do końca sierpnia. Jest czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10-18 na parterze muzeum. Pogłośnij suwakiem w lewym rogu

Oceń artykuł

0.0/5

Komentarze

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz do tego artykułu.

Udostępnij artykuł

📧 Subskrybuj nasz newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualności z Oświęcimia prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

📊 Statystyki Portalu

226
Odwiedziny dzisiaj
2,861
Artykułów
4.3/5
Średnia ocena
8
Źródeł

📈 Trend odwiedzin (7 dni)

Sat
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Średnio 164 odwiedzin/dzień