Kęty przygotowują się do trzydniowego święta miasta. Dni Kęt 2026 połączą muzykę, sport, rekreację, piknik rodzinny i występy lokalnych artystów. Od piątku 26 czerwca do niedzieli 28 czerwca uczestnicy spotkają się na stadionie TS „Hejnał” Kęty. Organizatorzy zaplanowali koncert Agnieszki Chylińskiej, występy zespołów, turniej streetballa, kino plenerowe, strefę gastronomiczną oraz atrakcje dla dzieci. Pierwszy dzień Dni Kęt rozpocznie się o godz. 16 otwarciem bram. Przez całe popołudnie będzie działać strefa gastronomiczna, a uczestnikom będzie towarzyszyć muzyka odtwarzana z głośników. Organizatorzy przygotowali także silent disco. Wieczorem, od godz. 22 do 24, dyskotekę poprowadzi Radio Bielsko. W sobotę program sceniczny rozpocznie o godz. 16 koncert zespołu Spoko Loko, skierowany do najmłodszych uczestników. Później na scenie wystąpią Dobry Łotr, Dziki Blues Band oraz MAMAN. Gwiazdą wieczoru będzie Agnieszka Chylińska. Organizatorzy zaplanowali jej koncert na godz. 21.30. Po występie artystki pokaz pirotechniczny przygotuje firma Fajerwerki Korsarz. Sobotni program uzupełni III edycja turnieju koszykówki Magic Streetball Kęty 2026. Zawody rozpoczną się o godz. 11 na ul. Sobieskiego, przy kortach. Patronat nad turniejem objęli Marcin Śliwa, burmistrz gminy Kęty, Łukasz Smółka, marszałek Województwa Małopolskiego, oraz Krzysztof Jan Klęczar, wojewoda małopolski. W programie streetballa znajdzie się także pokaz specjalny freestylerów koszykarskich. W Kętach zaprezentują się Paweł „Kid” Kidoń, jedyny Polak występujący w Harlem Globetrotters, oraz Michał Kapała. Ostatni dzień Dni Kęt rozpocznie się o godz. 11 Piknikiem Rodzinnym oraz Piknikiem Organizacji Pozarządowych. O godz. 14 organizatorzy zaplanowali prezentację organizacji pozarządowych. Później publiczność zobaczy występy lokalnych artystów i grup. Na scenie wystąpią Marcin Joneczko, Zespół Wokalny Kęciaki, Zespół Pieśni i Tańca Kęty, Studio Tańca Be The Art oraz Zespół Wokale UTW Kęty. O godz. 17 organizatorzy zaproszą uczestników na kino plenerowe. Publiczność zobaczy film „O psie, który jeździł koleją”. Zakończenie imprezy zaplanowano na godz. 20. Przez cały czas trwania Dni Kęt uczestnicy będą mogli korzystać z dodatkowych atrakcji. Organizatorzy przygotowali animacje dla dzieci, pokazy, malowanie buziek, strefę dmuchańców oraz strefę gastronomiczną. Organizatorzy zastrzegają, że godziny koncertów i pokazów mogą ulec zmianie. godz. 16 - otwarcie bram strefa gastronomiczna i muzyka z głośników godz. 22 do 24 - dyskoteka z Radiem Bielsko godz. 11 - Magic Streetball Kęty 2026, ul. Sobieskiego, korty godz. 16 - Spoko Loko godz. 17.20 - Dobry Łotr godz. 18.30 - Dziki Blues Band godz. 21.30 - Agnieszka Chylińska po koncercie - pokaz pirotechniczny firmy Fajerwerki Korsarz godz. 11 - Piknik Rodzinny i Piknik Organizacji Pozarządowych godz. 14 - prezentacja organizacji pozarządowych godz. 14.30 - występ Marcina Joneczko godz. 15 - Zespół Wokalny Kęciaki godz. 15.45 - Zespół Pieśni i Tańca Kęty godz. 16.15 - pokazy Studia Tańca Be The Art godz. 16.45 - Zespół Wokale UTW Kęty godz. 17 - kino plenerowe, „O psie, który jeździł koleją” godz. 20 - zakończenie imprezy Organizatorami Dni Kęt 2026 są Gmina Kęty oraz Dom Kultury w Kętach. Partnerami wydarzenia są Fajerwerki Korsarz, TS Hejnał Kęty, Beskid Media, Riders on the Storm MC Poland, Retro Mobil Klub, Muzeum w Kętach, Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach oraz Rynek 13. Sponsorem głównym jest Grupa Kęty. Sponsorami są Bank Pekao S.A., Stacje Paliw MIXPOL, WITMET Witkowice, Finish A, Hydro Aluminium Poland Sp. z o.o., Grupa Alumetal, ZIEL-PLAST, Producent wyrobów dla budownictwa, SURMA Pergole Tarasowe oraz PSB Gabryś, Sikora. Patronem medialnym jest portal Fakty Oświęcim.