🌊 Soła: 259 cm NORM ➡️ stab.

System punktów · oswiecimskie.pl

Komentuj artykuły

+2 pkt za komentarz

Zgłaszaj zdarzenia

+5 pkt za zgłoszenie

Oceniaj treści

+1 pkt za ocenę

Wymieniaj nagrody

Bilety, zniżki i vouchery!

Kęty Kęty

Czytam z Klasą” – rok pełen książek, wyobraźni i wspólnego odkrywania świata

W roku szkolnym 2025/2026 Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach z sukcesem realizowała trzecią już edycję projektu „Czytam z Klasą”, skierowaną do uczniów klas I–III szkół podstawowych z terenu Gminy Kęty.  Celem przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań czytelniczych najmłodszych, promowanie war...

Czytam z Klasą” – rok pełen książek, wyobraźni i wspólnego odkrywania świata
Czytam z Klasą” – rok pełen książek, wyobraźni i wspólnego odkrywania świata
W roku szkolnym 2025/2026 Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach z sukcesem realizowała trzecią już edycję projektu „Czytam z Klasą”, skierowaną do uczniów klas I–III szkół podstawowych z terenu Gminy Kęty.  Celem przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań czytelniczych najmłodszych, promowanie wartości płynących z książek oraz zachęcanie dzieci do regularnego sięgania po literaturę.   W ciągu całego roku szkolnego odbyło się aż 50 spotkań bibliotecznych, w których uczestniczyło łącznie 886 dzieci. Każde spotkanie było okazją do wspólnego czytania, rozmów o bohaterach literackich, rozwijania wyobraźni oraz aktywnego uczestnictwa w przygotowanych zabawach i zadaniach związanych z prezentowanymi książkami.   Program „Czytam z Klasą” pozwolił najmłodszym czytelnikom poznawać różnorodne gatunki literackie, odkrywać nowe historie oraz uczyć się, że książka może być źródłem wiedzy, inspiracji i dobrej zabawy. Dzieci miały okazję poznać nowe techniki pracy, odkrywały tajemnice robotów edukacyjnych, kodowały, budowały z klocków i uczyły się współpracy.    Tak wysoka frekwencja i duże zaangażowanie uczestników pokazują, że działania promujące czytelnictwo wśród dzieci są niezwykle potrzebne i spotykają się z dużym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Od początku trwania projektu są z nami uczniowie i nauczyciele Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Kantego w Kętach, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Monte Cassino w Kętach,  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 3 w Kętach, a także uczniowie Szkoły Montessori oraz w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi i Łękach.   Mamy nadzieję, że zdobyte podczas spotkań doświadczenia i poznane historie będą zachęcały młodych czytelników do dalszego odkrywania świata literatury, a akcja „Czytam z Klasą” na stałe pozostanie ważnym elementem edukacji czytelniczej w naszej gminie.   Biblioteka w Kętach  
Źródło: Kęty Kęty

Oceń artykuł

0.0/5

Komentarze

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz do tego artykułu.

Udostępnij artykuł

📧 Subskrybuj nasz newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualności z Oświęcimia prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

📊 Statystyki Portalu

188
Odwiedziny dzisiaj
3,080
Artykułów
4.4/5
Średnia ocena
12
Źródeł

📈 Trend odwiedzin (7 dni)

Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
Mon
Średnio 170 odwiedzin/dzień