17-latek bez prawa jazdy spowodował wypadek w Zaborzu
W piątek (3.04.2026) w Zaborzu, na ulicy Grojeckiej, doszło do wypadku z udziałem 17-latka bez uprawnień.
Jak czytamy na łamach Oświęcim 112, w piątek, 3 kwietnia 2026 roku, tuż po godzinie 18, służby interweniowały w miejscowości Zaborze, gdzie miało miejsce zdarzenie drogowe. W akcji uczestniczył 17-letni kierowca, który prowadził samochód osobowy bez wymaganych uprawnień. W wyniku tego incydentu doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze.
Wypadek z udziałem młodego kierowcy
W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że nastolatek, będący mieszkańcem gminy Oświęcim, kierował samochodem marki Opel. Podczas hamowania stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do wypadnięcia z jezdni. Niestety, auto uderzyło najpierw w słup energetyczny, a następnie w inny samochód, którym kierował 21-letni mieszkaniec Oświęcimia.
Reakcja służb i stan uczestników zdarzenia
Pogotowie Ratunkowe szybko przetransportowało obu kierowców oraz pasażerkę podróżującą z 17-latkiem do szpitala na badania. Na szczęście, po przeprowadzeniu niezbędnych konsultacji, okazało się, że nikt z uczestników wypadku nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policja kontynuuje dochodzenie, aby ustalić, w jaki sposób nastolatek wszedł w posiadanie pojazdu.
Podziękowania dla świadków
Warto również podkreślić, że świadkowie zdarzenia zareagowali błyskawicznie, informując odpowiednie służby oraz udzielając pomocy poszkodowanym. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Zmniejszenie prędkości oraz utrzymanie koncentracji to kluczowe elementy, które mogą zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.
Oświęcim 112
Oceń artykuł
Komentarze
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz do tego artykułu.